Producenci

Poduszki profilaktyczne o statusie wyrobu medycznego z pianki termoelastycznej to najlepsze podparcie Twojej szyi i głowy. Poduszki piankowe nie powodują nacisku zwrotnego na mięśnie i dają rozluźnienie kręgosłupa szyjnego. Dobra poduszka, potocznie ortopedyczna to często jedyny środek na to jak pozbyć się bólu głowy.


Poduszki profilaktyczne

Czy wiesz czym są poduszki ortopedyczne?

 

Poduszki ortopedyczne to poduszki piankowe. Aby spełniały swoją rolę, czyli odpowiednio podpierały szyję – górny odcinek kręgosłupa szyjnego oraz głowę muszą być wykonane z pianki termoelastycznej. Dobra poduszka ortopedyczna nie tylko prawidłowo podpiera szyję i głowę, ale też działa rozluźniająco na mięśnie i ścięgna szyi. To z kolei wpływa na rozluźnienie odcinka szyjnego kręgosłupa i uwalnia spięte nerwy. Efektem spania na dobrej poduszce ortopedycznej z pianki termoelastycznej jest rozluźnienie napiętych mięśni głowy, szyi oraz karku.

W jakiej pozycji spać na poduszce ortopedycznej?

 

Fizjoterapeuci i ortopedzi zalecają spanie na boku lub na plecach, aby kręgosłup układał się na całej długości w naturalny sposób, bo tylko wtedy dobrze odpoczywa i regeneruje się. Pierwsze efekty spania na piankowej poduszce ortopedycznej odczujesz już po pierwszej nocy. Zwłaszcza gdy jest to dobra poduszka ortopedyczna do spania na boku.

Jaki kształt poduszki wybrać?

 

Poduszki ortopedyczne piankowe zazwyczaj występują w dwóch głównych kształtach. Pierwszy to poduszka o kształcie tradycyjnym standardowym, często określana jako w kształcie mydełka. Drugi to poduszka ortopedyczna w kształcie fali, nazywana też jako poduszka ergonomiczna lub poduszka anatomiczna.

Poduszka w kształcie fali np. poduszka Classico Wave lub poduszka Vitale Wave mają fale o dwóch wysokościach. W ten sposób jedna z fal podpiera bardzo dokładnie szyję, a głowa spoczywa na środku poduszki. Dla własnego komfortu można sobie odwrócić poduszkę o kształcie anatomicznym tą falą pod szyją, której wysokość będzie dla Ciebie przyjemniejsza. To też poduszka rehabilitacyjna często niwelująca dysfunkcje kręgosłupa szyjnego.

Poduszka o kształcie mydełka czyli standardowym – tradycyjnym również odpowiednio podpiera szyję i głowę, natomiast nie ma efektu całkowitego wypełnienia pod szyją. Jest przydatna do spania na boku czy na plecach, ale też dla osób, które czasami śpią na brzuchu. Zwróć uwagę, że spanie na brzuchu nie jest zalecane, gdyż wykręca szyję na boki.

Dlaczego warto wybrać włoskie poduszki piankowe?

 

Polecamy tylko najlepsze poduszki ortopedyczne z pianki termoelastycznej, gdyż to jedyny materiał dla rozluźnienia mięśni i kręgosłupa szyjnego. Włoski producent materacy i poduszek Magniflex zapewnia najwyższej jakości materiały, w tym ekologiczne oraz certyfikowane środowiskowo i medycznie. Wszystkie poduszki Magniflex są certyfikowane jako Wyrób Medyczny Klasy Pierwszej – Medical Device Class 1. Posiadają też certyfikat Oeko-tex Standard 100, świadczący o niezawieraniu substancji mogących szkodzić człowiekowi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl