Jaka poduszka do spania ? 0
Jaka poduszka do spania ?

Coraz więcej osób poszukuje dobrej poduszki ortopedycznej do spania.
Najczęściej przyczyną poszukiwań nowej dobrej poduszki jest ból szyi, ból głowy, ból karku. Coraz więcej mówi się też o potrzebie rozluźniania szyi i karku, aby minął ból.
Jaka poduszka ortopedyczna do spania pomoże na ból szyi? Jak wybrać właściwą poduszkę ortopedyczną? O tym przeczytasz w tym artykule.

 

Czym jest poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna to poduszka, której zadaniem jest prawidłowo podpierać szyję i głowę, czyli wypełnić całą przestrzeń między ciałem a materacem.

Śpiąc na dobrze dobranej poduszce masz prawidłowo podparty kręgosłup szyjny na całym odcinku. Mięśnie wtedy się rozluźniają, gdyż nie są napięte od barku po głowę. Nie muszą wysilać się. Również głowa wtedy spoczywa i nie odgniata się na twardej powierzchni. Poduszka taka najlepiej jeśli wykonana jest z pianki termoelastycznej z pamięcią kształtu.

Pianka termoelastyczna nie stawia oporu kiedy nasze ciało kładzie się. Pianka termoelastyczna nie naciska też zwrotnie na nasze ciało, stąd mięśnie mogą się rozluźniać. Taka pianka pamięciowa dokładnie wypełni lordozę szyjną czyli naturalną krzywiznę kręgosłupa w odcinku szyjnym.

Poduszka ortopedyczna może mieć kształt standardowy (nazywany mydełkiem) lub kształt bardziej ergonomiczny (nazywany falą). Poduszka ortopedyczna w kształcie fali ma na skrajach 2 wzgórki o różnej wysokości, które dopasowane są do szyi, a pośrodku jest zapadnięta – to miejsce na głowę.

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna może być poduszką, która przed stabilne twardsze lub średnio twarde podparcie szyi będzie korygować ułożenie kręgów do prawidłowego. Poduszka ortopedyczna z pianki może też być poduszką, która zapewnia prawidłowe podparcie ale też działa rozluźniającą na mięśnie szyi, głowy, karku a nawet ramion.

Poduszka ortopedyczna twardsza zazwyczaj jest wykonana z pianki wysokoelastycznej sprężynującej i jest mniej komfortowa. Poduszka ortopedyczna z pianki termoleastycznej, tzw. pamięciowej / z pamięcią kształtu nie sprężynuje, dopasowuje się do kształtu szyi, daje podparcie, rozluźnia mięśnie i jest przyjemniejsza.

Poduszka ortopedyczna z pianki termoelastycznej jest bardzo trwała, a co ważne – pianka zawsze wraca do pierwotnego kształtu. Każde obrócenie się to kontakt z poduszką. Poduszka z pianki pamięciowej zapewnia prawidłowe podparcie przez całą noc.

 


Dzięki swojej budowie i właściwościom poduszka ortopedyczna:

  • Podpiera szyję w taki sposób, by zachowany był naturalny kształt kręgosłupa szyjnego.
  • Rozluźnia odcinek szyjny kręgosłupa i zmniejsza napięcie mięśni, co zmniejsza możliwość występowania bólu głowy, karku czy drętwienia rąk.
  • Pozwala komfortowo spać i się regenerować.
  • Podpiera prawidłowo odcinek szyjny kręgosłupa zarówno w pozycji na plecach, jak i na boku.

 

Dla kogo poduszka ortopedyczna piankowa?

Poduszka ortopedyczna piankowa może być użwana w zasadzie przez osoby powyżej 3 roku życia. Jednak są poduszki piankowe specjalistyczne już dla najmłodszych dzieci tzw. Poduszka dla dziecka Baby Pillow. Poduszka tak dedykowana jest już dla dzieci od 6-go miesiąca życia. Posiada specjalny system zwiększonego przepływu powietrza, dzięki któremu unika się ryzyka uduszenia tj. nagłej śmierci łóżeczkowej.

Osoby mając kiedykolwiek jakiekolwiek dolegliwości w kręgosłupie szyjnym, bóle szyi czy bóle głowy, powinny koniecznie spać na poduszce ortopedycznej. Pozwoli to na regenerację miejsc bólowych. O tym jak pozbyć się bólu głowy i bólu szyi przeczytasz w artykule o takim właśnie tytule.

Spanie na poduszce ortopedycznej z pianki termoelastycznej polecane jest każdemu, kto chce zapobiegać schorzeniom i bólom szyi, kręgosłupa szyjnego czy nawet bólom głowy. W szczególności spanie na poduszce ortopedycznej polecamy osobom pracującym w większości przy komputerze, kierowcom jeżdżącym na długie trasy, osobom narażonym na stres, pracownikom magazynów i produkcji, specjalistom wolnych zawodów, sportowcom, osobom aktywnym fizycznie. Wszystko to, aby dobrze regenerować umysł i ciało. Poduszka taka pomaga też po prostu dobrze się wyspać.

Kobiety wybierają najczęściej poduszkę ortopedyczną Classico Wave, a mężczyźni regeneracyjną poduszkę ortopedyczną Superiore Deluxe Standard.

Gdzie kupić dobrą poduszkę ortopedyczną?

Poduszki ortopedyczne piankowe wykonane z najwyższej jakości opatentowanej pianki termoelastycznej, posiadając – co bardzo ważne – certyfikat medyczny jako Wyrób Medyczny Klasy 1, możesz zakupić w sklepie internetowym Dla Spania – Sweet Dreams klikając TUTAJ.

Zapewniamy Słodkie Sny i regenerację, dostarczając wybrane produkty najlepszych światowych producentów w najlepszych cenach. Często łączy się z tym promocja na poduszki, a zawsze darmowa dostawa.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl